Doğal Tüy Geçiktirici Nasıl Yapılır? Tüy Geçiktirici tarifi Nelerdir?

Tüy geciktirici doğal tarifler nelerdir

merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz! Doğal tarifler sayesinde tüylerinizin tamamen çıkmasını engelleyemezsiniz ancak geciktirebilirsiniz. Ayrıca bu tarifler sayesinde bazı ince ve küçük kıllarınız çıkmayı bırakabilirler bile. Tabii ki bu doğal yollarla yapılan işlemlerin epilasyon etkisi vermesini bekleyemezsiniz. Eğer tüylerinizi sevmiyorsanız ancak epilasyon da uzak bir ihtimalse o zaman yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede öncekine nazaran daha az kıllarınız olacaktır. Bu yazımızda sizlere oldukça az tarif vereceğiz. Eğer daha fazla tarif isterseniz başka sayfalara da bakabilirsiniz. Ayrıca bu tarifleri her yerinize uygulamanızı tavsiye etmeyiz. Özellikle bikini bölgeniz gibi hassas yerlere uygulamaktan kaçının. Bunun yerine koltuk altı, bacak gibi yerler için uygun tariflerdir.

Tüy geciktirici doğal tarifler nedir hemen başlayalım. İlk tarifimiz limon ve tuz maskesidir. Gereken malzemeler 1 adet limon suyu (taze sıkılmış olması daha iyi olacaktır) ve 1,5 – 2 çay kaşığı kadar tuz yeterlidir. Bir kaba koymanız ve güzelce karıştırmanız yeterli olacaktır. Yeni ağda yaptığınız bölgeye bu tarifi kullanmanız gereklidir. Ağdayı ya da tıraşı yeni yaptığınız için limon ve tuz oldukça yakacak ve canınızı acıtacaktır. Bu durum oldukça normaldir. Ancak normalden fazla olduğuna eminseniz o zaman hemen yıkamanızı tavsiye ederiz. Eğer normal derecede olduğunu düşünüyorsanız o zaman cildinizde 2-3 saat kalması yeterli olacaktır. Bir diğer tarifimiz için gerekenler ise yumurta akı, şeker ve mısır unu ile yapılmaktadır. Yumurta akının içinde kesinlikle sarısı olmadığından emin olunuz. Ardından yumurta akının bulunduğu genişçe bir kâseye 1 yemek kaşığı mısır unu ve yine 1 yemek kaşığı toz şeker koyun. Ardından güzelce karıştırın. Eşit dağıldığına emin olduğunuzda yeni ağda yaptığınız bölgeye uygulayın. Karışımı uyguladıktan sonra ise kuruyana kadar bekleyin. Kuruduğunda cildiniz biraz daha gergin olacaktır. Ardından ılık su ile bölgeyi temizleyebilirsiniz. Haftada 4-5 kere bu tarifi yapmanızı öneriyoruz. Bu sayede tüyleriniz daha hızlı azalacaktır. Ancak her yapmadan önce ağda ya da jilet kullanmanız gerekmemektedir.

Bir önceki yazımız olan Nemlendirici Kullanmanın Faydaları Neler Olabilir? yazımızı okuyabilir cildiniz için en uygun nemlendiriciyi seçebilirsiniz.


Kaynak: https://www.stylekadin.com/cilt-bakimi/tuy-geciktirici-dogal-tarifler-nedir.html

Randevuayir.com'da Üyeliginiz Yok Mu?

Sıra beklemeden işlem yapmak için hemen kayıt olun