Manikür Nasıl yapılır? Evde Manikür Yapmak Mümkün Mü?

Manikür Nedir? Ne işe Yarar?

Ellerinizin ve tırnaklarınızın güzel ve sağlıklı görünmesini sağlamak için aletler, kremler, cilalar ve masaj tekniklerinin yapıldığı bir güzellik tedavisidir. Manikür, tırnaklarınızın ve ellerinizin doku ve sağlığını iyilestirmesi yanı sıra mükemmel görünmesini sağlar. 


Manikür, tırnaklarınızın ve ellerinizin sağlıklı ve güzel görünmesi için özel aletler, kremler, cilalar ve masaj tekniklerinin kullanıldığı bir güzellik tedavisidir. Ellerinzide yanık, kızartıklık, kırık veya cıkık var ise elinizin durumu iyilleştikten sonra manikür yapmanız tavsiye edilir. 


Evde Manikür Yapılır Mı?

Evde manikür yapmak mümkündür, Doğru malzemelerinalındığı ve adımların uygulamasından sonra sizde evde manikür yapabilirsiniz.  


Evde Manikür Nasıl Yapılır? Doğru Yöntem Nedir?

Aşağıda evde manikür hazırlanmanın adımları sırasıyla verilmektedir:


 • Öncelikle manikür suyunun hazırlanması gerekir. Bunun için bir limon suyu elde etmelisiniz. Limon suyu yerine şampuan da tercih edebilirsiniz.
 • Ardından ılık bir suyu kabın içine koymaya başlayın.
 • Ilık suya yarım limonun suyunu sıkın.
 • Daha sonra tırnaklarınızda oje olması durumunda ojeleri çıkarmaya başlayın.
 • Tırnaklarınızı oval şeklinde kesin.
 • Tırnaklarınızı kestikten sonra tırnaklarınızın kenarlarını törpülemeye başlayın.
 • Manikür suyunun içine ellerinizi koyun ve 3 dakika boyunca suyun içinde bekletmeye başlayın.
 • 3 dakikanın ardından peeling işlemini tırnaklarınıza uygulayın. Peeling işlemini bir fırça yardımı ile yapabilirsiniz.
 • Bütün ölü derileri tırnaklarınızın kenarından uzaklaştırdıktan sonra ellerinizi bol su ile yıkayın ve güzelce bir havlu ile kurulamaya başlayın.


Evde Manikür Bakımı Nasıl Olmalı?

Evde manikür ve pedikür yaptıktan sonra bakımını de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle kütikül kremini satın alıp tırnaklarınıza sürmeniz gerekir. Bu krem ile tırnaklarınıza dışarıdan bakterilerin ve mikropların girmesi engellenir. Aynı zamanda tırnaklarınızın yumuşak bir yapıda olmasına yardımcı olur. Kremi tırnaklarınıza sürdüğünüzde 1 ya da 3 dakika beklemeniz gerekir. Ardından tırnak kenarlarında var olan gereksiz etleri nazik bir şekilde almaya başlayın. En son olarak ellerinizin her zaman nemli bir yapıda olması için muhakkak nemlendirici bir krem sürmenizde fayda vardır. Nemlendirici krem yerine yağ da kullanabilmeniz mümkündür.


Evde Manikürden Sonra Hangi Oje Sürülmeli?

Evde manikür ve pedikür yaptıktan sonra oje sürebilirsiniz. Oje Nasıl Sürülür yazımızı okuyabillirsiniz Daha sağlıklı olması için French oje sürmeniz tavsiye edilir. Oje sürmeden önce ellerinize sürdüğünüz nemlendirici kremin iyice cildinizin emmesini sağlayın. Bunun dışında fazladan krem kaldıysa, pamuk ile yumuşak bir şekilde silin. Aşağıda French oje sürme teknikleri detaylarıyla birlikte anlatılmaktadır:


 • İlk olarak tırnaklarınızın korunması için koruyucu bir jel sürün ve jeli kurutun.
 • Daha sonra beyaz renkte parlak olmayan bir ojeyi sadece tırnaklarınızın ucuna sürmeye başlayın.
 • Ardından renkli olmayan jeli üzerine sürün.
 • Kurumasını bekledikten sonra dakikalar içinde French ojeniz sürülmüş olur.


Manikür Hizmeti veren işletmelerin listelerin listesini görmek için Manikür Hizmeti veren işletmeler linkine tıklayabilirsiniz


Randevuayir.com'da Üyeliginiz Yok Mu?

Sıra beklemeden işlem yapmak için hemen kayıt olun