Neden Nemlendirici Kullanılır? Nemlendirici Faydaları Nelerdir?

Nemlendirici kullanmanın faydalarını saymakla bitiremeyiz. Birbirinden farklı nemlendiricilerin bulunmasının yanı sıra hemen her cilt tipine uygun bulunmaktadır. Örneğin eğer kuru bir cilt tipine sahipseniz o zaman kuru ciltlere uygun pek çok farklı nemlendirici bulunmaktadır. Ayrıca kokusu gibi içeriğinde birbirinden farklı şeyler de barındırılmaktadır. Misal çilek seviyorsanız çilek kokulu nemlendirici bulmanız oldukça kolaydır. Bu tarz kokulara bakarken sizlere tavsiyemiz cilt kokunuzla uyumlu olan kokuları tercih etmelisiniz. Genellikle ten renginizle uyumlu olan kokuyu bulmanız ise tahmin ettiğinizden biraz daha zor olabilir. Ancak teninizde en uzun süre kalan kokuyu fark ettikten sonra gerisi oldukça kolay olacaktır. Hazırsanız nemlendiricinin faydalarına bakalım.


Nemlendirici kullanmanın faydaları oldukça çeşitlidir. Bu faydalardan ilki elbette cildin su ihtiyacını gidermesidir. Her ne kadar günde litrelerce su içseniz bile cildiniz ekstra neme ihtiyaç duyacaktır. Bu ihtiyacı gidermediğiniz taktirde kuruyacak ve çatlarlar oluşacaktır. Bundan dolayı canınız yanacaktır. Ancak sık sık nemlendirdiğiniz taktirde bu tarz sorunlarla karşılaşmayacaksınız. Bunun nedeni nem cildinize esneklik katacaktır. Ayrıca nemin sağladığı bu esneklik sayesinde cildiniz yaşlılık belirtilerini geciktirecektir. Cildinizin yaşlanmaması kırışıklıkları engelleyecek ve size daha genç bir görünüm verecektir. Cildinizin kırışmaması için düzenli olarak nemlendirmeniz gerektiğini tekrar hatırlatmamız gereklidir. Eğer yeterince nemlendirmezseniz o zaman yalnızca yaşlılıkta değil gençken de kırışıklıkla karşılaşabilirsiniz.


Nemlendiriciyi özellikle kuru havalarda kullanmanız çok önemlidir. Kuru havanın en sık görüldüğü mevsim ise tabii ki kıştır. Bundan dolayı kış aylarında normalde kullandığınızdan daha fazla nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederiz. Soğuk havalarda cilt esnekliğini fazladan kaybedeceği için sık sık kullanmanızı çok fazla tavsiye ederiz. Bu sayede cildiniz rahatlayacaktır. Yalnızca kışın değil tüm mevsimlerde cildinizi dış etkenlerden korur ve cilt rahatsızlıklarını engeller. Bu yüzden kendinize tüm mevsimlerde nemlendirici krem uygulamanız oldukça önemli olacaktır. Eğer hazır üretilmiş nemlendirici kremlerden rahatsız oluyorsanız o zaman kendiniz yapabilirsiniz. Nemlendirici yapmak aslında tahmin ettiğinizden çok daha kolaydır. Sitemizde konuyla alakalı olan yazılara bakabilir ve kendinize en uygun olan tarifi kullanabilirsiniz.


Eğer sizin bir sivilce sorununuz var ise Bir önceki konumuz olan el yapımı limon maskesi hakkında yazımızı okuyabilirsiniz. 


Kaynak: https://www.stylekadin.com/cilt-bakimi/nemlendirici-kullanmanin-faydalari-neler-olabilir.html

Randevuayir.com'da Üyeliginiz Yok Mu?

Sıra beklemeden işlem yapmak için hemen kayıt olun