Online Randevu Sistemi

Online randevu programı, salon vb. işletmelerin işletme sahipleri kendi işletmesine ait verileri, randevuları daha iyi planlamaları ve karmaşıklıklardan kurtulmak için daha iyi yönetmek için yazılımsal bir araçtır.

Bu araç online randevu sistemi olarak bilinir. Son on yılda gelişen teknolojiyle birlikte firmaların kendilerine olan ait raporlamalar sayesinde işletmelerini daha iyi hale getirmek için ön adım oluyor. Ve randevular artık tefonla değil diğital ortamda tek bir düğmeye basarak randevu almalarına olanak sağladı. işletmelerini kolay randevu sisemi ile birlikte adreslerini vb. iltişim bilgilerini kolaylıkla bulmalarını sağladı. Ayrı bir web sitesi geliştirmesine gerek kalmadan randevu sistemi üzerinde hizmetlerini, yazılarını ve sistem üzerinden iletişim olanakları sağlamaktadır.

Gelişen teknolojiler arasında mobil telefon kullanmayan insan yüzdesi çok az. bu yüzden mobil uyumlu randevu programı sayesinde işletmeye ait müşteriler online randevu alabilme ve istedikleri boş zamanı seçebilme durumu mevcut bu sayede müşterilerini deftere yazmak yerine randevu sistemi ile randevu işlemleri basit ve otomatik hale getirmektedir.

Peki, işiniz için online randevu programının amacı, avantajları ve özellikleri nedir? Nasıl Çalışır? Şimdi bu programın temellerini detaylıca öğrenelim.

Online Randevu Programı Nedir?

Online randevu programı potansiyel bir müşterinin web siteniz ya da üye olduğunuz bir randevu platform üzerinden ihtiyaç duyduğunuz bir hizmet veya etkinlik için rezervasyon yapmanıza imkan tanıyan bir yazılım sistemidir. Google Play ve App Store'dan uygulama olarak da indirebileceğimiz bu program, müşterinizin randevu tarihi seçmelerini çevrimiçi olarak ele alır. Bu sayede, geleneksel rezervasyon işlerindeki yükünüz büyük ölçüde azaltır. Online Randevu Programı kullanarak işletmeniz dijital dünyada yerini alır online randevu programında listelenen işletmeler arasında popülerliğini artırarak rakiplerini geride bırakabilir ve bu sayede işletmeler arasında ilk sırada bulunur.

Online Randevu Programı Özellikleri

Planlama ve randevu görevlerini otomatikleştirmek isteyen firmalar, çözüm olarak online randevu programı kullanır. Bu tür programlarda bekleyebileceğiniz en temel özellikler şunlar:

   1. Müşterilerden randevu alma
   1. Otomatik randevu hatırlatma SMSi
   1. Adisyon takibi
   1. Randevu hatırlatıcısı
   1. Çalışan ve müşteri yönetimi
   1. Takvim entegrasyonu
   1. Takvim verilerini değerlendirme
   1. Gelir yönetimi ve takibi
   1. Personel yetkilendirme
   1. Mobil uyumluluk
   1. Raporlamalar
   1. Randevu içi hatırlatma
   1. Hizmetleri listeleme ve güncelleme

Randevu ayır, bu özellikleri firmalara sağlamanın yanında; firmalara platform içerisinde bir web sayfası açmalarına imkan vermektedir. Böylece işletmeler firma tanıtımını yapabilir, çalışmaların resimleriyle galeri oluşturabilir, sosyal medya hesaplarını bağlayabilir, iletişim bilgilerini ekleyebilir ve iş yeri adresini haritalarda gösterebilir. Kısacası, firmaların uçtan uca dijital dönüşümlerini sağlar ve yeni müşteriler kazanmalarına yardımcı olur.

Online Randevu Programı Nasıl Çalışır?

Firmalar, çevrimiçi online programı web sitelerine entegre ettikten ya da bir online randevu platformuna üye olduktan sonra, tüm işletme bilgilerini sisteme girerler. Hafta içi ve hafta sonu çalışma saatlerini tanımladıktan sonra müşterilerden randevu almaya başlarlar. Müşterilerin randevu alabilmeleri için bu programa ücretsiz üye olmaları gerekir. Randevu saatine az zaman kala programdaki hatırlatıcı modül, müşteriye hatırlatma mesajı gönderir. Bu sayede olası sorunları, otomatik olarak halleder.

Bunun dışında, randevu programları yazılımcıların ekledikleri teknolojilere göre farklı çözümler de sunar. Örneğin, firma yöneticisi çalışanlarını, verdikleri hizmetleri ve hizmetlerin fiyatlarını sisteme ekleyebilir. Randevu sistemiyle uyumlu çalışan adisyon yönetimi ile gün içerisinde yapılan bütün işlemler programa eklenerek günün sonunda toplam kazanç, otomatik olarak hesaplanır. Firma sahibi günlük, haftalık veya aylık kazançlarını anında görür ve kar payına yönelik gelecek çözümler alabilir.

Online randevu programını müşteriler açısından ele aldığımızda ise, günlük yaşamın oldukça kolaylaştığını söyleyebiliriz. Müşteriler, programa ücretsiz üye olduktan sonra sıra beklemeden telefonlarından randevu talep edebilir ve istedikleri zaman diliminde kendi yerlerini sağlama alabilirler. Randevu Cepte programı, kullanıcılara işletmeleri haritalardan kolayca bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar, uygulama içindeki gelişmiş arama motoruna bilgileri girdiğinde, otomatik olarak yakındaki ilgili firmalar ekranda görünür. Sokak sokak iş yeri aramak yerine, bir tıkla mağazalar önünüze gelir.

Online Randevu Programını Hangi Firmalar Kullanabilir?

Online randevu programlarının kullanımı çok yönlüdür. Bu da onları her sektördeki ve büyüklükteki firmalar için ideal kılar. İş yeriniz randevu veya rezervasyon sistemiyle çalışıyorsa, herhangi bir çevrimiçi yazılımından yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki işletmeleri buna örnek olarak verebiliriz.

 • Spor salonları
 • Bayan kuaförleri ve berberler
 • Güzellik merkezleri ve dermatologlar
 • Spa masaj, kaplıca ve sauna salonları
 • Oto yıkama ve bakım servisleri
 • Lazer epilasyon merkezleri
 • Fitness salonları ve yoga merkezleri
 • Etkinlik ve kültür merkezleri
 • Özel eğitmenler
 • saçstili.com sosyal medya paylaşım imkanı

Online Randevu Programının Avantajları

Bir müşterinin mesai saatleri içinde telefon görüşmesiyle randevu alması, firma çalışanlarının telefonla randevu sırasında günün her saatinde çalışması gerekir. Online randevu sistemiyle kullanıcılar, dilediği saatte randevu alabilir. Online randevu programı, kullanıcıların randevu ve rezervasyonlarını bilgisayar, tablet, akıllı telefon ve diğer web bağlantılı cihazlardan çevrimiçi olarak kolay ve güvenli bir şekilde yapmalarını sağlar.

İş yeri çalışanları telefon randevularını yönetmek için daha az zaman harcar ve kazanılan zamanı daha verimli kullanır. Zaman tasarrufu, otomatik olarak daha fazla hizmete ve kazanca dönüşebilir. Ayrıca firmalar, müşteri bilgilerini yönetebilir, analiz edebilir ve geçmişe dönük işlemleri inceleyebilir.

Online Randevu Programı İle Tanışın!

Uygulamamız, kullanıcı deneyimini arttırdığı gibi, müşterilerin hizmetlerinizi kolayca keşfetmesini sağlar. Bu arada, sürekli güncellemeler ve eklenen modüllerle firmanızın gelecek özelliklerinin de önünü açıyor. İnternet kullanıcılarının %85'inin aktif olarak mobil cihazlar kullandıklarını düşünürsek, keşfedilmek ve işleri düzene sokmak hiç de uzak durmuyor.

Türkiye'de bir ilk olan online randevu programı; Randevu Ayır, iş takviminizi yönetmek ve işinizi hızla büyütmek için ihtiyacınız olan tüm özellikleri birlikte sunar. Çevrimiçi randevu yazılımımız oldukça esnektir ve güzellik salonlarından oto yıkamaya kadar çeşitli işletmeler tarafından kullanılabilir.

Detalı bilgi için hazır destek ekibimizle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Randevuayir.com'da Üyeliginiz Yok Mu?

Sıra beklemeden işlem yapmak için hemen kayıt olun